top of page
Організація харчування в дошкільному закладі

ЗАКЛАД

      ДОШКІЛЬНОЇ   ОСВІТИ № 15

 

                                                                                                        Код ЄДРПОУ 22062214                                                                   

                                                                              НАКАЗ

                                                                  м.Коростень

 

                                                                              

від 19.01.2024р.                                                                                              №12

 

Про встановлення граничної вартості харчування 

в день на одну дитину та батьківської плати 

в ЗДО №15 на 2024 рік

 

На виконання рішення виконавчого комітету Коростенської міської ради від 17.01.2024р. №13 «Про затвердження граничної вартості харчування в день на одну дитину та встановлення батьківської плати в закладах дошкільної освіти Коростенської міської територіальної громади на 2024 рік»,наказу від 19.01.2024р №19 по відділу освіти

НАКАЗУЮ: 

 

  1. Встановити граничну вартість харчування в день на одну дитину згідно з нормами харчування у закладах дошкільної освіти Коростенської міської територіальної громади на 2024 рік у розрізі вікових категорій:

  • від 1 до 4 років – 72,02 грн.;

  • від 4 до 6(7) років – 92,33 грн.

  1. Встановити  в ЗДО №15 з 01.01.2024р. розмір батьківської плати за харчування однієї дитини ( як в закладах дошкільної освіти міської місцевості Коростенської міської територіальної громади )у межах 50 відсотків від граничної вартості харчування на день: 

  • від 1 до 4 років – 36,01 грн.;

  • від 4 до 6(7) років – 46,17 грн.

  1. Плата вноситься не пізніше 10-го числа поточного місяця через банківські установи (їх філії) на спеціальний рахунок відділу освіти.

  2. Затвердити перелік документів, що підтверджують право на зменшення або звільнення від плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Коростенської міської територіальної громади (Додаток).

  3. Централізованій бухгалтерії (Орлова М.Г):

5.1. Проводити нарахування батьківської плати у розмірі 50% для батьків, у сімʼях яких троє і більше дітей.

5.2. Не нараховувати плату за харчування дітей батькам або особам, які їх замінюють, у сім'ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти, а також батькам дітей та особам, які їх замінюють, із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; батькам, діти яких відвідують спеціальні групи; діти яких перебувають на інклюзивному навчанні; дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сімʼях; дітей з інвалідністю; дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків; батькам – інвалідам війни; дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб; дітей з числа осіб, визначених у статтях 10, 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; батькам-учасникам бойових дій; батькам, які беруть (брали) безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (батькам, які зараховані до проходження служби у складі добровольчого формування Сил територіальної оборони Збройних Сил України та яким не встановлено статус учасника бойових дій; військовослужбовцям, призваним на військову службу до лав Збройних Сил України та Національної гвардії України по мобілізації у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, та яким не встановлено статус учасника бойових дій).

5.3. Розрахунок батьківської плати проводити за фактичні дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти.

6.Медичній сестрі з організації дієтичного харчування:

6.1. Своєчасно повідомляти централізовану бухгалтерію відділу освіти про встановлення чи зміни у призначенні пільг. 

6.2. Забезпечити контроль за достовірністю списків, своєчасне подання інформації про дітей та документів для встановлення пільг.

6.3. В останній день кожного місяця подавати табелі обліку відвідування дітей до централізованої бухгалтерії відділу освіти.

6.4. Контролювати своєчасне здійснення батьківської плати за харчування дітей. 

7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.







 

Директор :                                      Тетяна ЦУМАН










 

Додаток

до наказу по ЗДО №15

від 19.01.2024р. №12 

 

Перелік

документів, що підтверджують право на зменшення або звільнення плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти 

 

  1. Для звільнення від плати за харчування дітей батькам або особам, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) (поновлюються 1 раз у квартал):

  • довідки про доходи з місця роботи всіх працюючих членів сімʼї за попередній квартал.

  • довідка з управління Пенсійного фонду (про перебування на обліку та розмір отримуваної пенсії за попередній квартал).

  • довідка з центру зайнятості (для непрацюючих) за запитом відділу освіти.

  • довідка з управління праці та соціального захисту населення (про отримання всіх видів соціальної допомоги/ або, що не перебуває на обліку) за попередній квартал.

  • довідка з Державної виконавчої служби про отримання (неотримання) аліментів за попередній квартал.

  • Довідка з місця навчання дитини (після 15 років), що дійсно навчається в школі або у вищому навчальному закладі 1-4 р.а. та отримує (не отримує) стипендію, в якому розмірі (за попередній квартал).

  • Копія свідоцтва про народження дитини, що відвідує ЗДО.

  1. Сімʼї, що мають 3-х і більше дітей (поновлюються 1 раз на рік):

  • копія посвідчення багатодітної родини (або підтвердження з Державного реєстру);

  • копії свідоцтв про народження кожної дитини;

  • якщо дитина після 14-ти років – копія паспорту (ID картки);

  • якщо дитина після 18-ти років навчається за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах до досягнення 23 років - довідка про те, що дійсно навчається (1 раз на 6 місяців).

  1. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (за потребою):

  • копія рішення виконавчого комітету про надання статусу дитини-сироти (про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування), 

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  1. Діти з інвалідністю (поновлюються за потребою): 

  • копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років (виданого лікарсько-консультативною комісією), 

  • копія посвідчення дитини-інваліда, 

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  1. Діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімʼям» (поновлюються за потребою):

  • довідка з УПСЗН про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімʼям, 

  • копія свідоцтва про народження дитини. 

  1. Діти працівників внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків (при зарахуванні в ЗДО):

  • довідка з УПСЗН, 

  • копія свідоцтва про смерть, 

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  1. Учасники бойових дій (за потребою):

  • копія посвідчення учасника бойових дій, 

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  1. Інваліди війни (за потребою):

  • копія посвідчення інваліда війни,

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  1.  Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб ( за потребою):

  • копія рішення виконавчого комітету про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів,

  • довідка з УПСЗН про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, 

  • копія свідоцтва про народження дитини. 

  1. Діти з числа осіб, визначених у статтях 10, 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (за потребою):

           

                        Чинність Закону поширюється на:

сім’ї осіб, зазначених у статтях 6 і 7 цього Закону, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби (у тому числі на території інших держав) під час воєнних дій та конфліктів;

сім’ї військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, які призивалися на збори військовозобов’язаних Міністерства оборони, органів внутрішніх справ і державної безпеки колишнього Союзу РСР і загинули (померли) під час виконання завдань по охороні громадського порядку при надзвичайних ситуаціях, пов’язаних з антигромадськими проявами;

сім’ї загиблих під час Другої світової війни осіб із числа особового складу груп самозахисту об’єктових та аварійних команд місцевої протиповітряної оборони, а також сім’ї загиблих внаслідок бойових дій працівників госпіталів, лікарень та інших медичних закладів;

сім’ї осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, а також сім’ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності;

сім’ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, поліцейських, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;

сім’ї осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність), та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах та у період її проведення, під час забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (у тому числі здійснення волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;

сім’ї осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

сім’ї осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання такими добровольчими формуваннями завдань антитерористичної операції у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною гвардією України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;

сім’ї військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних, добровольців Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також сім’ї працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;

сім’ї осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України:

  • копія посвідчення (або інший офіційний документ) члена сім’ї особи, яка загинула (пропала безвісті) або померла внаслідок поранення, контузії чи каліцтва або захворювання;

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  1. Батьки, які беруть (брали) безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (батьки, які зараховані до проходження служби у складі добровольчого формування Сил територіальної оборони Збройних Сил України та яким не встановлено статус учасника бойових дій; військовослужбовцям, призваним на військову службу до лав Збройних Сил України та Національної гвардії України по мобілізації у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, та яким не встановлено статус учасника бойових дій):

  • довідка з військової частини про перебування на військовій службі;

  • копія свідоцтва про народження дитини.

 

Заява-згода на збір та обробку персональних даних.

 

Перелік усіх документів надається батьками при зарахуванні дитини в ЗДО або при встановленні пільг вперше та повторно у визначені строки.

 

При несвоєчасному поданні документів оплата за харчування дітей нараховуватиметься в повному обсязі до поновлення документів. 

Згідно рішення виконавчого комітету Коростенської міської ради від 18.01.2023р. №9 «Про встановлення граничної вартості харчування в день на одну дитину та встановлення
батьківської плати в закладах дошкільної освіти Коростенської міської територіальної громади на 2023 рік»

ВСТАНОВЛЕНО

- згідно з нормами харчування у закладах дошкільної освіти Коростенської міської територіальної громади на 2023 рік у розрізі вікових категорій:​

  • від 1-го до 4-х років – 65,83 грн.;

  • від 4-х до 6 (7) років – 83,81 грн.

- з 01.01.2023 р. розмір батьківської плати за харчування однієї дитини в закладах дошкільної освіти міської місцевості Коростенської міської територіальної громади у межах 50 відсотків від граничної вартості харчування на день:

  • від 1-го до 4-х років – 32,92 грн.;

  • від 4-х до 6 (7) років – 41,91 грн.

Плата вноситься не пізніше 10-го числа поточного місяця через банківські установи (їх філії) на спеціальний рахунок відділу освіти.

 

Затверджено перелік документів, що підтверджують право на зменшення або звільнення від плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Коростенської міської територіальної громади.

 

Перелік

документів, що підтверджують право на зменшення або звільнення плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти

 

  1. Для звільнення від плати за харчування дітей батькам або особам, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) (поновлюються 1 раз у квартал):

  • довідки про доходи з місця роботи всіх працюючих членів сімʼї за попередній квартал.

  • довідка з управління Пенсійного фонду (про перебування на обліку та розмір отримуваної пенсії за попередній квартал).

  • довідка з центру зайнятості (для непрацюючих) за запитом відділу освіти.

  • довідка з управління праці та соціального захисту населення (про отримання всіх видів соціальної допомоги/ або, що не перебуває на обліку) за попередній квартал.

  • довідка з Державної виконавчої служби про отримання (неотримання) аліментів за попередній квартал.

  • Довідка з місця навчання дитини (після 15 років), що дійсно навчається в школі або у вищому навчальному закладі 1-4 р.а. та отримує (не отримує) стипендію, в якому розмірі (за попередній квартал).

  • Копія свідоцтва про народження дитини, що відвідує ЗДО.

2. Сімʼї, що мають 3-х і більше дітей (поновлюються 1 раз на рік):

  • копія посвідчення багатодітної родини (або підтвердження з Державного реєстру);

  • копії свідоцтв про народження кожної дитини;

  • якщо дитина після 14-ти років – копія паспорту (ID картки);

  • якщо дитина після 18-ти років навчається за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах до досягнення 23 років - довідка про те, що дійсно навчається (1 раз на 6 місяців)

​3. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (за потребою):

  • копія рішення виконавчого комітету про надання статусу дитини-сироти (про надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування),

  • копія свідоцтва про народження дитини

  •  

  •  

  • 4.Діти з інвалідністю (поновлюються за потребою):

  • копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років (виданого лікарсько-консультативною комісією),

  • копія посвідчення дитини-інваліда,

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  •  

  • Діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімʼям» (поновлюються за потребою):

  • довідка з УПСЗН про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімʼям,

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  •  

  • Діти працівників внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків (при зарахуванні в ЗДО):

  • довідка з УПСЗН,

  • копія свідоцтва про смерть,

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  • Учасники бойових дій (за потребою):

  • копія посвідчення учасника бойових дій,

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  •  

  • Інваліди війни (за потребою):

  • копія посвідчення інваліда війни,

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  •  

  •  Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб ( за потребою):

  • копія рішення виконавчого комітету про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів,

  • довідка з УПСЗН про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи,

  • копія свідоцтва про народження дитини.

  •  

  • Діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (за потребою):

Чинність Закону поширюється на:

сім’ї осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби (у тому числі на території інших держав) під час воєнних дій та конфліктів;

сім’ї військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, які призивалися на збори військовозобов’язаних Міністерства оборони, органів внутрішніх справ і державної безпеки колишнього Союзу РСР і загинули (померли) під час виконання завдань по охороні громадського порядку при надзвичайних ситуаціях, пов’язаних з антигромадськими проявами;

сім’ї загиблих під час Другої світової війни осіб із числа особового складу груп самозахисту об’єктових та аварійних команд місцевої протиповітряної оборони, а також сім’ї загиблих внаслідок бойових дій працівників госпіталів, лікарень та інших медичних закладів;

сім’ї осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, а також сім’ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

сім’ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, поліцейських, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;

сім’ї осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність) та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції (у тому числі здійснення волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районах та у період її проведення, під час забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у тому числі здійснення волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;

сім’ї осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

сім’ї осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання такими добровольчими формуваннями завдань антитерористичної операції у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною гвардією України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;

сім’ї військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних, добровольців Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також сім’ї працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів:

  • копія посвідчення (або інший офіційний документ) члена сім’ї особи, яка загинула (пропала безвісті) або померла внаслідок поранення, контузії чи каліцтва;

  • копія свідоцтва про народження дитини.

 

 

Заява-згода на збір та обробку персональних даних.

 

Перелік усіх документів надається батьками при зарахуванні дитини в ЗДО або при встановленні пільг вперше та повторно у визначені строки.

 

При несвоєчасному поданні документів оплата за харчування дітей нараховуватиметься в повному обсязі до поновлення документів.

Уряд затвердив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти (постанова КМУ від 24.03.2021 № 305

  Такі зміни прийняті, з метою: врегулювання організації харчування дітей з огляду на принципи здорового харчування, приведення енергетичної цінності раціону, структури харчування до Норм фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах і енергії. Що ж змінилося?  

 

1.Визначено способи організації харчування 

Спосіб 1. Заклад освіти, тобто працівники, що входять до штатного розпису закладу, самостійно готують та реалізовують готові страви.

Спосіб 2. Харчування організовує постачальник харчових продуктів та/або послуг з харчування — кейтеринг або аутсорсинг. Працівники їдальні (харчоблоку), буфету не входять до штатного розпису закладу.

У дитсадках кейтеринг можна застосувати, якщо немає харчоблоку. Як виняток, можна організувати кейтеринг на час проведення ремонтних робіт — реконструкції, капітального ремонту тощо харчоблоку закладу та ремонту чи придбання технологічного обладнання, що використовується на харчоблоці закладу.

 

2.Визначено режим харчування

Режим (кратність) харчування визначено у пункті 16 Порядку. Його можна організовувати:

  • одноразово — сніданок;

  • дворазово — сніданок та обід;

  • триразово — сніданок, обід та підвечірок або вечеря;

  • чотириразово — сніданок, обід, підвечірок, вечеря;

  • п’ятиразово — сніданок, другий сніданок, обід, підвечірок, вечеря.

Режим (кратність) харчування залежить від режиму роботи закладу.

У державних (комунальних) ЗДО тривалість сніданку, другого сніданку, підвечірку і вечері повинна становити не менше ніж 20 хвилин, обіду — 25–30 хвилин.

Їжу необхідно видавати дітям у суворо визначений час з інтервалами у три-чотири години.

 

3. Окреслено вимоги до планування меню

  • Щоб забезпечити різноманітність харчування, потрібно скласти примірне чотиритижневе сезонне меню.

  • Включення окремих страв до щоденного раціону, калорійність окремих прийомів їжі, мінімальні вимоги до режиму (кратності) приймання в їжу овочів, фруктів, м’яса, риби, яєць, горіхів, бобових та інших продуктів повинні відповідати нормам харчування.

  • Дозволяється використовувати меню, рекомендоване МОЗ, без погодження з територіальним органом Держпродспоживслужби.

  • Засновник державних і комунальних закладів освіти також може забезпечити розроблення меню як для одного окремого закладу, так і для групи таких закладів.

  • Примірне чотиритижневе сезонне меню може складатися медичним працівником  закладу дошкільної освіти та затверджуватися керівником  такого закладу.

  • У разі постачання до закладу дошкільної освіти готових страв та/або послуг з харчування примірне чотиритижневе сезонне меню може складатися постачальником послуг з харчування (технологом, завідувачем виробництва) та затверджуватися керівником оператора ринку харчових продуктів, що здійснює постачання готових страв та/або послуг з харчування.

  • Примірне чотиритижневе сезонне меню можна використовувати після погодження з територіальним органом Держпродспоживслужби.

 

4. Розписано калорійність сніданку, обіду та вечері за віковими групами: 1-4 та  4—6 (7) років .

Енергетична та поживна цінність їжі у закладі повинна відповідати загальним віковим потребам дітей згідно з нормами фізіологічних потреб в основних харчових речовинах та енергії, визначеними МОЗ.

Потрібно планувати частку калорійності їжі у загальних енергетичних потребах залежно від режиму (кратності) харчування в закладі.

Якщо дитина з’їсть лише сніданок, вона має становити 25–30% добової потреби, відповідна частка для обіду збільшується до 30–35%. Орієнтовну кількість калорій на сніданок, обід та вечерю, добову калорійність для різних вікових груп наведено в Табл. 2.

 

5. Передбачено кількість білків, жирів і вуглеводів, яка має бути у стравах.

М’ясо, риба, молоко та молочні продукти, яйця, бобові та горіхи є основними джерелами білку. Додатковим джерелом корисних білків є злакові продукти. Кількість білків для сніданку, обіду та вечері, а також добова потреба в білку для різних вікових груп наведені у таблиці 2 до норм харчування.

Загальну кількість жирів для сніданку, обіду та вечері для різних вікових груп наведено у таблиці 3 до норм харчування.

Діти повинні регулярно споживати харчові продукти та страви з вмістом вуглеводів. Пріоритетні продукти цієї групи — рослинні продукти з високим вмістом харчових волокон. Кількість вуглеводів для сніданку, обіду та вечері для різних вікових груп наведено у таблиці 4 до норм харчування.

 

6. Розраховано добову потребу в рідині для дітей різних вікових груп.

Питна вода повинна бути постійно доступною у закладі освіти під час вживання їжі та у будь-який інший час. Засновник і директор закладу повинні забезпечити дітей чистою та безпечною питною водою, що відповідає вимогам, встановленим МОЗ.

Добову потребу в рідині для дітей різних вікових груп наведено у Табл. 3

 

7. Визначено, як забезпечити харчуванням дітей з особливими дієтичними потребами. 

У закладах дошкільної освіти передбачено організацію харчування, зокрема і дієтичного.

Відповідно до пункту 12 Норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від  24 березня 2021 р. № 305 здобувачам освіти/дітям з харчовою алергією на молоко та молочні продукти (відповідно до медичної довідки, виданої лікарем загальної практики — сімейним лікарем чи лікарем-педіатром, в якій зазначено особливі дієтичні потреби здобувача освіти/дитини із встановленим діагнозом) для харчування пропонуються рослинні напої.

У додатку 11 до норм харчування визначено особливості забезпечення харчуванням дітей з особливими дієтичними потребами. Зокрема, наведено причини особливих дієтичних потреб:

  • цукровий діабет;

  • харчова алергія;

  • целіакія — непереносимість глютену;

  • лактазна недостатність — непереносимість лактози;

  • вроджені порушення метаболізму — фенілкетонурія тощо.

Додаток 12 до норм харчування містить перелік харчових продуктів, які не містять глютену та які його містять й потрібно виключити із харчування у разі целіакії.

У Додатку 13 до норм харчування є інформація про вміст речовин і готові страви/вироби, які призводять до алергічних реакцій або непереносимості. У таблиці наведені індекси алергенів або непереносимих речовин і подана їх розшифровка.

bottom of page